ZADZWOŃ phone
NAPISZ envelope
FACEBOOK Facebook

Papillon

bone
Papillon – arystokratyczne korzenie

Papillon – arystokratyczne korzenie

Czy już mieliście okazję poznać urokliwego Pappilona? Jest to tak zwany spaniel miniaturowy kontynentalny, co niektórych może dziwić, że ten mały czworonóg pochodzi z rodziny spanielowatych. To wszystko dzięki jego wspaniałej aparycji i ogromnej inteligencji. Jeśli szukacie psa, który jest łatwy w utrzymaniu i szkoleniu, który nadaje się zarówno dla początkujących właścicieli i doświadczonych wielbicieli czterech łap.

W języku francuskim papillon oznacza motyla, co od razu wskazuje na jego długi rys historyczny, który najprawdopodobniej pochodzi z Francji i był już znany w XVI wieku. Wzmianki piśmiennicze głoszą, że rasa zyskała największy rozgłos za sprawą renesansowego malarza Tycjana, który na swoich obraz uwieczniał pupila wysoko postawionej arystokracji. W tamtym czasie wiązało się to z wysokim prestiżem społecznym, był synonimem luksusu oraz dobrobytu. Doceniono go za łagodny charakter, unikalny wygląd oraz poruszanie się z gracją, przez co nadawał się jako ozdoba oraz pies do towarzystwa.

Luksusowy przyjaciel – ulubieniec pielęgnacji

Pieski występują o różnobarwnym umaszczeniu z dominacją koloru białego, najczęściej występują w kombinacji brązowo-białej, płowo białej, sobolowym, rdzawo-białym czy biało-czarnym. Kolor biały pokrywa większą część ciała rasy papillon.

Pielęgnacja nie jest zbyt skomplikowana, lecz trzeba o nią dbać regularnie, aby na sierści naszych ulubieńców nie osiadał kurz i inne zanieczyszczenia podczas szaleństw na dworze. Sierść u Papillona jest lekko falista i bardzo obfita, co sprzyja częstemu splątaniu, które wymaga wyczesywania. Wyczesywanie jest gwarantem utrzymania dobrej kondycji włosa. Trzeba zaplanować czesanie przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Pamiętajmy, że sierść Papillona jest delikatnej i dość łamliwej struktury, jak aksamitne włosy. Dlatego warto wybierać preparaty i kosmetyki pielęgnacyjne o sprawdzonym składzie, w tej kwestii nie wolno oszczędzać, jeśli chcemy się cieszyć wzorcem rasy.

Szczeniaczki przypadną do gustu wszystkim dzieciakom, a dorośli je pokochają, ponieważ ich drobna budowa ciała sprawia, że są wyjątkowe i wymagają dużo rodzinnej miłości. Dorosły pies waży zaledwie 2,5 kg, jednak za wagę minimalną przyjęło się 1,5 kg. Szczeniaki wyróżniają sterczące uszy i krucha budowa ciała.

Aktywny towarzysz życia rodzinnego

Jest to pies, który chętnie uczestniczy w życiu swojej rodziny i skupia na sobie całą uwagę. Mały bystrzak, który angażuje członków swojej rodziny w spędzanie wspólnego czasu i wymyślanie rozrywek. Choć chęć przebywania z innymi jest bardzo silna, to większość swojego psiego życia spędza w samotności i zajmuje się '”swoimi sprawami” nie zawracając sobie głowy z nieobecności właścicieli. Niektórzy mówią, że jest niezależnym twardzielem, który lubi pobyć sam.

Lubi mieć zajęcie, ponieważ pozostawiony bez czujnego wzroku właścicieli staje się nieznośny i ciężko mu dogodzić. Nie jest to rasa agresywna czy bardzo zaborcza, świetnie łapie kontakt z dziećmi, które poświęcą mu 100% swojej uwagi. Ponadto niespecjalnie znosi obecność innych psów, sam woli pozostać numerem jeden.

 

Ikonka
Ikonka
Masz pytania?
Skontaktuj się
Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej hodowli lub sprawdzić charakterologia psa, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania Zadzwoń lub napisz do nas!
Pies
Hodowla domowa Gang Słodziaków
tel. 661 684 382
Gang Słodziaków informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij