ZADZWOŃ phone
NAPISZ envelope
FACEBOOK Facebook

WEST WHITE TERRIER

bone
WEST WHITE TERRIER – oddany przyjaciel na zawsze

WEST WHITE TERRIER

Kochający biały piesek o czarnych oczkach i wesołym usposobienie będzie oddanym przyjacielem dla swoich właścicieli. Patrząc przez pryzmat, wiele osób obawia się jego białej sierści, częstych kąpieli, nie ma czego, jego sierść jest szorstka, dość gruba i odporna na brud, więc będzie doskonałym kompanem na jesiennych spacerach. Żaden brud nie jest mu straszny.

Wracając do etymologii rasy, wywodzi się ze Szkocji, kiedy to ta rasa była wykorzystywana do polowań na lisy na przełomie XIX i XX wieku. Za twórcę rasy uważa się pułkownika Edwarda Donalda Malcolma, który według opowieści zastrzelił swojego psa w czasie trwania jednego z polowań – brunatnego cairn terriera. Był tym faktem na tyle wstrząśnięty, że postanowił hodować psy różniące się kolorem od zwierzyny łownej i są widoczne w każdych warunkach pogodowych. Prawdziwy boom na tą rasę trwa do dziś, jest gwiazdą reklam telewizyjnych i ukochanym przyjacielem każdej rodziny.

Pielęgnacja czas start – biała sierść westa

Śnieżnobiała kulka niestety wymaga pielęgnacji, w jego przypadku kąpiele są częste, nawet powinny odbywać się raz w miesiącu z wykorzystaniem specjalnych szamponów przeznaczonych do białej sierści. Na pewno psiak nie będzie zbytnio tym faktem pocieszony, ale jako przyjaciel rodziny odwdzięczy się przywiązaniem i pociesznym usposobieniem, więc skradnie serce wszystkich gości odwiedzających Wasz dom.

Również po każdej kąpieli zalecane jest rozczesywanie sierści, która niestety ma tendencje do falowania i tworzenia się kołtunów. Warto zadbać o uczesanie głowy psiaka, która jest jego największym atutem, staranne wyczesywanie przyniesie pożądany efekt wzorca rasy.

Niestety szybko brudząca się sierść przy każdej porze roku i panujące pogodzie na dworze. Najlepiej do codziennej pielęgnacji przyzwyczajać już małe szczeniaki, które szybko adaptują się do otaczających warunków, warto chwalić swojego pupila, będzie chętniej oddawał się tej czynności. Sierść Westa warto przerzedzać co 10-12 tygodni, ponieważ nie wypada ona sama, jak spotykane jest to u innych ras.

Zadziorny psiak o złotym sercu

West będzie idealnym kompanem do zabaw z dzieciakami, lecz jego instynkt dominatora pokazuje, że bywa czasem zadziorny, ale bez agresywnych zachowań. Poza tym jest niezależny psiakiem o życzliwym i uroczym usposobieniu, jest pełny energii i jest ciekawski wszystkiego, co się wokół niego dzieje. W końcu to pies myśliwski, uwielbia tropić i węszyć – taka już jego natura.

Na spacerach bywa zaczepny wobec innych psów, szczególnie tych większych od siebie, dlatego jego socjalizację trzeba zacząć od lat szczenięcych. Dlatego west to mały bystrzak, który swoim radosnych usposobieniem skradnie serca innych, wykazuje się dużym przywiązaniem do swoich właścicieli mimo swojej indywidualności. Trzeba na początku wspólnej drogi wyznaczyć mu jasne granice, aby znał swoje miejsce w rodzimym stadzie.

Ikonka
Ikonka
Masz pytania?
Skontaktuj się
Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej hodowli lub sprawdzić charakterologia psa, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania Zadzwoń lub napisz do nas!
Pies
Hodowla domowa Gang Słodziaków
tel. 661 684 382
Gang Słodziaków informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij